Czarodziejskie zwierzęta i jak je znaleźć

Grudzień 30, 2016 by Rozalia

czarodziejskie-zwierzetaNie kończy się moda na magię, światy pełne dziwnych istot, ludzi o nadprzyrodzonych mocach czy niespotykanym wyglądzie. Nie kończy się także moda na świat Harrego Pottera, choć oficjalnie nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miały się pojawić nowe przygody czarodzieja. Tymczasem Hollywood aż kipi od chęci przeżywania przygód w świecie magii. Stąd pomysł na nakręcenie filmu, który będzie opowiadał przygody autora jednego z podręczników, z którego uczył się słynny czarodziej, Chłopiec, Który Przeżył. Ostatnia część Harrego Pottera weszła do kin w 2011 roku, więc 5 lat temu, zatem teraz jest doskonały czas na to, by znów zanurzyć się w universum Harrego. I oto znów widz może poczuć magię na skórze.
eddieAkcja filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” rozgrywa się w latach dwudziestych poprzedniego stulecia czyli jakieś siedemdziesiąt lat przed czasem z pierwszej części Harrego Pottera. Bohaterem filmu jest młody Newt Scamander (grany przez Eddiego Redmayne), który przybywa do Nowego Jorku, a towarzyszy mu pilnie przez niego trzymana walizka. Jak się później okaże, walizka jest miejscem tak pojemnych, że chyba tylko pamiętna torebka Hermiony mogłaby się jej równać. W walizce bowiem mieszkają przeróżne dziwne magiczne zwierzęta. Uznane za niebezpieczne przez władze świata magicznego, ratowane są przez głównego bohatera przed wyginięciem. Problem pojawia się wówczas, gdy kilka z tych zwierzątek wymyka się do rzeczywistego świata, w którym obok czarodziejów mieszkają mugole. A żeby było mało, to na dodatek pojawia się tajemnicza, bardzo potężna moc, która zabija ludzi i niszczy miasto. I awantura gotowa. Newt musi okiełznać swoje potwory i uratować Nowy Jork i jego mieszkańców.
Fabuła wydaje się być banalnie prosta, choć oczywiście jest mnóstwo wątków pobocznych, pełnych humoru i romantyzmu. Jako reklamę dla filmu śmiało można podawać fakt, że autorem scenariusza jest sama J.K. Rowling. Obsada aktorska także jest bardzo dobra.5920126800_e8e6fdbf0c Sam Eddie Redmayne świetnie wykreował postać dobrotliwego, ciepłego czarodzieja, który chce za wszelką cenę chronić bezbronne magiczne istoty. Do tego dużo ciepłego humoru ze strony Dana Foglera, który wciela się w mugola przez przypadek wciągniętego w magiczną wojnę. Jest oczywiście spore grono żeńskich charakterów, które różnie dobrze pokazują inny świat.
Jak zapowiadają producenci, „Czarodziejskie zwierzęta” to dopiero początek cyklu o magii ze świata Harrego Pottera. Wszystkie zarysowane postacie są niezwykle przejmujące i aż się nie można doczekać, co będzie później, w kolejnych częściach. Autorom udało się rozniecić ciekawość i niecierpliwość fanów Pottera, a potencjał drzemiący w tej historii jest tak wielki, że aż prosi się o zrealizowanie.

Brak komentarzy »

Jeszcze nie skomentowano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>