Pathfinder: Kingmaker

Listopad 30, 2018 by Rozalia

pathinder (1)Pathfinder: Kingmaker jest kolejną klasyczną grą RPG osadzoną w realiach fantasy. Czy to źle? Oczywiście, że nie. Powstała ona przy współpracy nowo powstałego studia Owlcat Games, w której znajdziemy legendę branży Chrisa Avellona.

laptopGra jest debiutanckim dziełem nowego studia, które powstało w 2016 roku. Zespół utworzony został z doświadczonych deweloperów, którzy tworzyli takie tytuły jak Heroes of Might and Magic V, Silent Storm czy Skyforge. Pathfinder to gra oparta o RPGa narracyjnego Pathfinder Roleplaying Game, który został wydany w roku 2009. Pathfinder: Kingmaker umiejscowiony został w klasycznym świecie fantasy w krainie zwanej Stolen Lands. Zaczynamy naszą przygodę od zebrania w zamku pokaźnej grupy poszukiwaczy przygód, którzy mają otrzymać zadanie, za wykonanie którego będzie powierzenie we władanie jednej z krain. Zadanie polega na zabiciu samozwańczego władcy, który nie podoba się ościennym królestwom. Niemalże od początku rozgrywki mamy dostęp do kliku bohaterów, którzy będą nam uczestniczyć w dalszej części przygody. Niemalże od początku również poznajemy swojego przeciwnika. Fabuła jest interesująca, a postaci barwne co tylko spaja całość w świetną przygodę. W miarę postępu rozgrywki nasi bohaterowie będą zdobywać cenne doświadczenie, które będziemy przeznaczać na nowe umiejętności oraz zaklęcia. Dodatkowo mamy tutaj aspekt ekonomiczny, dlatego też nie będziemy się nudzić. Podsumowując – opowieść jest tak stworzona by nie nudziła gracza.

komputerGra jest prezentowana w rzucie izometrycznym z możliwością przybliżania i oddalania tego co się dzieje na ekranie. W trakcie rozgrywki przemierzamy i odkrywamy nowe krainy po wyznaczonych szlakach. Wykonujemy zadania główne i poboczne, rozmawiamy z innymi postaciami, kupujemy, sprzedajemy i zdobywamy ekwipunek. Walczymy również z napotkanymi przeciwnikami używając w starciu zarówno oręża jak i zaklęć i umiejętności poszczególnych członków drużyny. Istotnym elementem rozgrywki jest zarządzanie całym królestwem. Będziemy nie tylko rozbudowywać nasze twierdze i wsie, ale również podejmować decyzje, które będą wpływały na nasze dalsze losy. Możemy rządzić sprawiedliwie lub wcielić się w bezlitosnego tyrana. Wszystko to zależy od nas. Gra ma kilka trybów trudności, dlatego każdy rodzaj gracza nie będzie się nudził. Na najwyższym poziomie gra nie wybacza błędów, dlatego przeznaczona jest ona dla najwytrwalszych graczy. Oprawa graficzna jest ładna, utrzymana w bogatej kolorystyce. Muzyka również jest dobra. Dodatkowo będziemy mogli podziwiać piękne prace artystyczne twórców. Reasumując gra idealna dla każdego fana klasycznych RPGów.

Brak komentarzy »

Jeszcze nie skomentowano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>