Polska fantastyka – Kossakowska i Miszczuk

Czerwiec 29, 2019 by Rozalia

książki-fantasyDzisiaj kontynuujemy cykl artykułów na temat polskich autorów zajmujących się fantastyką i fantasy. W tym cyklu zajmiemy się dwiema niezwykłymi kobietami, autorkami jakich mało. Mowa o Katarzynie Berenik Miszczuk oraz Mai Lidii Kossakowskiej. Obie to utalentowane autorki wprowadzające swoich czytelników w niezwykłe światy. Po ich książki trzeba sięgnąć.

kolekcjonerskie-wydanieZaczniemy od autorki cyklu Zastępy Anielskie. Maja Lidia Kossakowska jest pierwszą polską autorką, której bohaterowie to anioły. Świat, który wykreowała jest niezwykle dobrze rozbudowany. Jej działa często są określane jako genialne. Nie ma się tutaj czemu dziwić, jej książki są po prostu świetne. Anioły Kossakowskiej są niemalże ludźmi.  Są pazerne, używają używek, uczestniczą w burdach i bójkach, są klientami domów uciech. Robią to, ponieważ Pan tworząc świat zapowiedział, że będzie ostateczna walka ze złem. Problem w tym, że nikt prócz niego nie wiedział kiedy to ma nastąpić, a teraz Pan odszedł. Archaniołowie utrzymują jego nieobecność w tajemnicy utrzymując władzę i pozory porządku. Jak ta władza na nie wpłynie? Czy nimi nie zawładnie? Czy są w stanie ocalić dzieło swojego Pana? Czy są w stanie uratować siebie? Walka z Siewcą Wiatru nie jest łatwa, w szczególności gdy brak jest Pana. Abbadon, główny wojownik – wskrzeszony Anioł Zagłady jest bezradny. Co w takim przypadku będzie ze światem?

fantasy-historia-milosnaDruga autorka to Katarzyna Berenika Miszczuk kreatorka cyku o Wiktorii Biankowskiej. Książki o Wiktorii przyniosły jej dużą popularność. Tytułowa bohaterka to dwudziestoletnia kobieta, która po tym jak został zamordowana trafia do piekielnego Los Diablos. Tam dostaje lukratywną posadę diablicy, a jej zadaniem jest targowanie się o dusze zmarłych, czyli przyszłych obywateli piekła. Właśnie ta bohaterka podbiła serca głównie młodszych czytelniczek. Biankowska mimo, że została diablicą nie może pogodzić się ze swoim losem i często wraca na ziemię. Nie rezygnuje również z miłości, tyle że ma problem bo na horyzoncie są dwie osoby zgoła odmienne od siebie. Śmiertelny Piotr i niezwykle przystojny Belethem. Seria książek o Wiktorii to zderzenie dwóch światów, z wieloma barwnymi postaciami. Spotkamy tutaj Śmierć, Kleopatrę czy Azazela, który chce objąć władzę nad światem. Znajdziemy tutaj humor, romans i kryminał. Książki Pani Katarzyny czyta się szybko i niemalże połyka wzrokiem. Szczerze polecamy.

Brak komentarzy »

Jeszcze nie skomentowano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>