Strażnicy Galaktyki

Sierpień 18, 2014 by Rozalia

straznicy-galaktykiStrażnicy Galaktyki ( z angielskiego: Guardians of the Galaxy) to amerykańska produkcja w reżyserii Jamesa Gunna, który był odpowiedzialny za takie filmy jak Movie 43, serię Scooby-Doo, czy Świt Żywych Trupów. Film został stworzony na podstawie serii komiksów pod tym samym tytułem wydawnictwa Marvel Comics, które to wydawało komiksy o przygodach takich bohaterów jak: Iron Man, Kapitan Ameryka, Spider-Man, Hulk czy Punisher.
Film miał swoja premierę w Polsce 1 sierpnia 2014 roku. Główne role zagrali Chriss Pratt, wcielając się w postać Petera Quilla, Zoe Saldana grając postać Gamora oraz Dave Batista, znany w szczególności amerykańskiej publiczności kulturysta, zawodnik MMA oraz profesjonalny wrestler wcielając się w postać Draxa. Dodatkowo może nie ujrzymy, ale usłyszymy głosy Vin Diesela oraz Bradleya Coopera. Pierwszy podkładał głos pod postać Groota, drugi natomiast Rocketa.

Chriss-Pratt

Chriss Pratt

Kim są tytułowi strażnicy? To grupa renegatów, których połączył przypadek. Otóż Peter Quill pragnie zdobyć tajemniczą kulę, za którą ma być sowicie wynagrodzony, Rocket i Groot są łowcami nagród, którym zależy na wynagrodzeniu, ale nie za kulę, lecz głowę Petera. Gamora, to zielono skóra zabójczyni, której również zależy na niezwykłej kuli i wyrusza na jej poszukiwanie na rozkaz swojego pana – Ronana, w którego wcielił się Lee Pace. Całą gromadkę zamyka Drax Niszczyciel, który nie szuka ani pieniędzy, ani kuli, lecz samego Ronana. W tak nietypowy sposób losy piątki bohaterów zostały powiązane. Każda z postaci mogła by być bohaterem własnego filmu nie tracąc swojego stylu, uroku i wdzięku. Każda z postaci jest indywidualnością na swój sposób, posiada własny styl bycia, a nawet wypowiadania się. Śmieszne gagi, czy gry słowne są na wysokim poziomie, dawka humoru w filmie jest wystarczająca bez zbędnej przesady. Dodatkowo w całość mamy wplecioną naprawdę bardzo fajną muzykę – głównie stare hity muzyczne. Całość dopełniają bardzo dobre efekty 3D, które wzmacniają niektóre sceny w dawce odpowiedniej. Co wypadło gorzej? Pierwszym spostrzeżeniem jest polski dubbing. Oczywiście nie jest to minus filmu, ale jak już oglądamy film z dubbingiem to w jakimś stopniu odbija się to na samym filmie. Lepiej wybrać się na Strażników Galaktyki w oryginalnej wersji. Gra aktorska jest na odpowiednim poziomie, jednak sama fabuła jest chyba największym mankamentem filmu. Mamy tutaj klasyczny schemat w kinie superbohaterów. Zła postać chce zniszczyć planetę, a dobre postaci, chcąc nie chcąc, starają się jemu w tym przeszkodzić. Było, ale chyba niestety także będzie. Chyba musimy się przyzwyczaić do tego schematu, schematu oklepanego i znanego. Jednak z drugiej strony może to i dobrze, jeżeli coś jest odpowiednie to może lepiej tego nie zmieniać?
Podsumowując Strażnicy Galaktyki to dobra produkcja, z fajnymi bohaterami oraz świetnym humorem. Film ogląda się przyjemnie i nie zauważa się tych niemal dwóch godzin spędzonych w kinie. Skoro film jest niezły to pewnie będziemy liczyli na kontynuację lub chociaż oddzielna produkcję dla każdego bohatera z osobna. Każdy po obejrzeniu Strażników będzie utożsamiał się z jedną z postaci chcąc nieco więcej niż dał nam Gunn do tej pory.

Brak komentarzy »

Jeszcze nie skomentowano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>