Wiedźmin – epicka trylogia

Listopad 26, 2017 by Rozalia

WiedzminWiedźmin to obecnie najpopularniejsza seria gier ma świecie,. Została stworzona przez polskie studio CD Projekt RED, które powstało w 2002 roku. Składa się z trzech powiązanych ze sobą części. Są to Wiedźmin, Wiedźmin 2: Zabójca królów oraz ostatnia, a zarazem najnowsza odsłona gry – Wiedźmin: Dziki Gon.

WitcherPierwsza część powstała w 2007 roku, czyli około pięciu lat od momentu pogłosek, iż polskie studio zamierza tworzyć grę z uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Budżet gry wyniósł ponad 19 milionów złotych, a twórcą filmu wprowadzającego był sam Tomasz Bagiński. W grze wcielamy się w Geralta z Rivii, najsłynniejszego z wiedźminów. Akcja „jedynki” toczy się w kilka lat po wydarzeniach, które miały miejsce w książce Sapkowskiego – „Pani Jeziora”. Geralt ma amnezję i w miarę postępów rozgrywki powoli zaczyn odzyskiwać pamięć. Angażuje się w życie lokalnych społeczności, ale również w wydarzenia mające mieć wpływ na przyszłość całego kontynentu. Niesamowite w grze jest to, iż mamy tutaj, podobnie z resztą jak w książkach Sapkowskiego, ukazane takie negatywne czynniki jak rasizm i ksenofobia. Z jednej strony nienawiść do tak zwanych nieludzi, a więc elfów czy krasnoludów, z drugiej niechęć fanatyków religijnych do kasty przedstawicieli magii. W polskiej wersji językowej mamy również wiele wulgaryzmów, które odpowiednio wpasowane niezwykle budują klimat gry. Obok naszego głównego bohatera występują inne postaci, które mają duży wpływ na wydarzenia dziejące się na kontynencie – są to: czarodziejka Triss Merigold , bard Jaskier czy krasnolud Zoltan Chivay.

wiedzmin-walkaCzęść druga toczy się tuż po wydarzeniach z części pierwszej, a dokładniej po śmierci króla Foltesta. Geralt zostaje uznany za zabójcę władcy i przedstawia swoją wersję wydarzeń Roche’owi – temerskiemu oficerowi. W tym momencie gracz rozgrywa to co się w istocie już wydarzyło. Dalsze wydarzenia oscylują wokół tak zwanej ścieżki Iorwetha lub wspomnianego już Roche’a, ale również i innych bohaterów, w tym przyjaciółki Geralta – Triss. Oficjalna premiera gry odbyła się w 2011 roku. Wiedźmin 2 został wydany w dwóch wersjach – zwykłej oraz kolekcjonerskiej. Ostatnia część wyszła roku 2015. Rozgrywka ma swoje miejsce w pół roku po wydarzeniach, które miały miejsce w poprzedniej części. Fabuła kręci się wokół kilku oddzielnych wątków, między innymi weźmiemy udział w inwazji Nilfgaardu na Królestwa Północy oraz powrócimy do tytułowego Dzikiego Gona, który przewijał się w pierwszej części serii oraz w nikłym stopniu w drugiej. W odróżnieniu od poprzednich części mamy tutaj już otwarty świat, który jest podzielony na kilka dużych lokacji. Wydano tutaj również dwa duże dodatki – Serce Kamienia oraz Krew i wino, które wydłużają rozgrywkę o kolejne 30-40 godzin. Trylogia wiedźmina jest jedną z najlepiej sprzedających się gier w historii, dane za 2016 rok wskazują ponad 20 milionów egzemplarzy sprzedanych, w tym połowa to ostatnia część sagi. Dodatkowo Dziki Gon stał się najbardziej utytułowaną grą komputerową w historii.

Brak komentarzy »

Jeszcze nie skomentowano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>