Szeptem

Listopad 29, 2013 by Rozalia

hush-finale1Pierwsza cześć sagi „Szeptem” pióra Becca Fitzgerald to fantastyczna opowieść o romansie człowieka i upadłego anioła oraz o wojnie toczącej się w tle rzeczywistości.

Nora Grey to 16 letnia, niewyróżniająca się spośród rówieśników dziewczyna z burzą kręconych włosów. Zupełnie nic nie wskazuje, iż jest wyjątkowa oprócz znamienia na ręku. Nie posiada wyjątkowej urody czy też nie jest nadzwyczaj pilną uczennicą. Mieszka z matką, a jej jedyną przyjaciółką jest postrzelona i nieco infantylna Vee. Przyjaciółka, niekiedy drażniąca, jednakże o wielkim poczuciu humoru, wprowadza lekkość do całej historii.

Nora (jako przeciwieństwo Vee) jest ostrożna i odpowiedzialna przez co czytelnikowi czasem trudno sympatyzować z jej decyzjami. Nigdy nie szalała za chłopakami, ani nie była ich obiektem westchnień. Zmienia się to dopiero po pojawieniu się Pacha.

Chłopak jest ideałem wielu kobiet – piękny, o złej naturze ale o miękkim sercu. Jest tajemniczy i do końca książki prawie niczego o nim się nie dowiemy, oprócz tego, iż żyje z hazardu a jego głównym celem jest stać się człowiekiem. By tego dokonać musi zabić Norę.

Świat głównej bohaterki staje się nagle pełen niewyjaśnionych zdarzeń. Nora nie wie komu ufać a komu nie. Kiedy bohaterka próbuje szukać odpowiedzi na niewyjaśnione fakty, znajduje się w pobliżu prawdy, o wiele bardziej niepokojącej i przerażającej. Szybko orientuje się, iż świat nie kończy się na rasie ludzkiej.

Dziewczyna przyciąga kłopoty jak magnes. Z opresji zawsze wybawia ją Pach – Upadły Anioł. Jego czarne oczy i zadziorny uśmiech sprawiają, iż dziewczyna mimo rozsądkowi powoli zakochuje się w nieznajomym.

Pach jest jedyną osobą, która może jej pomóc wyjaśnić bieg wydarzeń. Dziewczyna zatraca się w nim bez pamięci i poznaje skrywane tajemnice. Właśnie wtedy drzwi do świata Upadłych Aniołów i Nefilów zostają otwarte, a Nora nie ma pojęcia, iż odwieczna walka pomiędzy dwoma rasami ma związek z tragiczną śmiercią jej ojca.

„Szeptem” jest ciekawą książką, różniącą się od innych tego typu powieści nieco ambitniejszą treścią. Nie jest przepełniona nieskazitelną miłością i wyidealizowanymi bohaterami.
Fabuła niebanalna, wzbogacona dość fajnie wykreowanym światem Upadłych Aniołów i Nefilów.

Oczywiste jest to, iż owe istoty posiadają wszystkie atrybuty łowcy, które są zwykle przypisane do bohaterów fantasy. Są mroczne, tajemnicze i piękne. Mają oczywiście ukryty plan i wiedzą jak zwabić piękne kobiety.

To naprawdę dobra książka. Czyta się ją szybko. Po przebrnięciu przez pierwsze strony czytelnik wręcz zatapia się w pełnie nieoczekiwanych wydarzeń, a tajemnice nie zostają rozwiązane aż do ostatnich stron książki.

Jak już wspomniałam na początku „Szeptem” to pierwsza część sagi i zarazem początek walki Nory i Pacha o miłość i życie. Kolejne części to „Crescendo”, „Cisza” i zamykająca sagę „Finale”.

Brak komentarzy »

Jeszcze nie skomentowano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>