Legenda o Humie

Grudzień 7, 2013 by Rozalia

legenda-o-humieLegenda o Humie jest to powieść z serii „Bohaterowie” autorstwa Richarda A. Knaaka osadzona w świecie stworzonym przez dwójkę pisarzy gatunku fantasy – Margaret Weis i Tracy’ego Hickmana. Chodzi oczywiście o Dragon Lance, a po polsku Smoczą Lancę.

Dragon Lance to opuszczony przez bogów świat, w którym zamieszkują potężne smoki oraz inne istoty znane nam z legend i mitologii.
Legenda o Humie jest to opowieść o legendarnym bohaterze smoczej lancy – Humie Dragonabane, rycerzu korony, jednym z trzech zakonów rycerzy solamnijskich. Niegdyś potężny i podziwiany, dzisiaj pogardzany i przeklinany.

Huma był zwykłym rycerzem trzymającym się przysięgi i reguły. Nic nie wskazywało na jakąkolwiek zmianę, gdyby pewnego dnia podczas rutynowego patrolu nie zgubił się w lesie. Rycerz napotkał na swojej drodze grupę goblinów, tchórzliwych humanoidalnych istot, których więźniem był minotaur. Nasz bohater uratował potężnego pół byka, pół człowieka. Nazywał się on Kaz i od tej pory poprzysiągł, iż będzie towarzyszył Humie, dopóki nie spłaci długu jakim było uratowanie jego życia. Mimo, że minotaury walczyły po stronie nieprzyjaciela, Kaz okazał się niezastąpionym towarzyszem, a z czasem stał się najlepszym przyjacielem Humy widząc w nim uosobienie honoru i męstwa – cech, które minotaury ceniły najbardziej – bardziej niż własne życie.

Legenda o Humie to powieść o przyjaźni, honorze, przysiędze i regule. Odwiecznej walce dwóch przeciwstawnych porządków – dobrego reprezentowanego przez Paladine’a i złego uosabianego z królową ciemności Takhisis. To również powieść o zdradzie wśród rycerstwa oraz miłości do srebrnej smoczycy. Wreszcie to preludium do świata smoczej lancy – jest idealną książką jeżeli chcemy rozpocząć naszą przygodę z Dragon Lance, doskonałym wprowadzeniem w świat pełen dobrych jak i złych smoków, upartych krasnoludów, dumnych elfów i lekkodusznych kenderów.

Brak komentarzy »

Jeszcze nie skomentowano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>