Tracy Hickman

Luty 28, 2019 by Rozalia

dragonlanceTracy Hickman w Polsce jej mało znanym autorem książek fantasy. Jednak w USA sprawy mają się inaczej. Ten niezwykle utalentowany pisarz jest współautorem poczytnej sagi Dragonlacne, która zawładnęła sercami tysięcy osób na całym świecie. Polskich fanów jest również niemała ilość. Kim jednak jest ten niezwykły człowiek?

Tracy Hickman urodził się w Salt Lake City w stanie Utah (USA) w dniu 26 listopada 1955 roku. Ukończył Provo High School w 1974 roku, gdzie jego główne zainteresowania dotyczyły dramatu oraz muzyki. W kolejnym roku Tracy rozpoczęła dwuletnie posługi misyjne dla Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, czyli Mormonów. Początkowo przez sześć miesięcy przebywał na Hawajach, zanim jego wiza została zatwierdzona , potem przeniósł się do Indonezji. Tracy po powrocie do Stanów Zjednoczonych poślubił swoją miłość ze szkoły średniej i od tamtej pory są ze sobą wychowując czwórkę dzieci. Hickman parał się różnych zajęć – był sprzedawcą w hipermarkecie, kierownikiem teatru, operatorem ciężkiego sprzętu czy asystentem reżysera telewizyjnego. Jednak jego wielką pasją było pisanie. W 1981 roku zwrócił się do tracy-hickmanTSR (amerykańskiego wydawnictwa gier – między innymi znanego Dungeons & Dragons) by zakupili od niego jego powieści, a oni odmówili, jednak proponując mu pracę. To właśnie tam poznał Margaret Weis, z którą później napisał Dragonlance Chronicles.

Nasz bohater opuścił TSR w 1987 roku, a do tej pory wraz z Margaret stworzył ponad 30 noweli.

Tracy wraz ze swoją żoną Laurą zaczęli pisać razem, dzięki czemu powstała ich pierwsza wspólna powieść – Mystic Warror, która została hickman-pisarzopublikowana w 2004 roku. Tracy w dalszym ciągu jest bardzo aktywny duchowo w swoim kościele. Dodatkowo realizuje wiele hobby – gra na gitarze, fortepianie, gra w gry komputerowe oraz czyta książki. Hickman dość aktywnie udziela się na własnej stronie internetowej gdzie możemy znaleźć informacje na temat jego kariery, rodziny oraz wiary. Znajdziemy tam również wiele informacji na temat jego książek.

 

Brak komentarzy »

Jeszcze nie skomentowano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>