„Hobbit: Pustkowie Smauga”

Luty 13, 2014 by Rozalia

hobbit1Druga część nowej trylogii Petera Jacksona, weszła na ekrany polskich kin 27 grudnia.  Opowiada o dalszych losach młodego hobbita Bilbo, Bagginsa, który razem z krasnoludami i czarodziejem Gandalfem rusza na wyprawę do Samotnej Góry. Podróż ma na celu odzyskanie królestwa Ereboru utraconego przez krasnoludów, które przed laty zajęte zostało przez smoka.

W tej części Bilbo Baginns –odważny hobbit z Shire grany przez Martina Freemana, schodzi na dalszy plan w porównaniu do części pierwszej, także dużo rzadziej pojawią się sceny z Gandalfem.

 

 


gandalf Główny prym w filmie wiedzie, bowiem Thorin Dębowa Tarcza, którego zresztą świetnie zagrał Richard Armitage. Ciekawym, ale dość niewiarygodnym jest także wprowadzony wątek miłosny między Taurielią, a Kilim. Poznajemy także nowego bohatera Barda potomka królów Dale z miasta Esgaroth.
„Pustkowie Smauga” w porównaniu do części pierwszej Hobitta, ma bardziej dynamiczną akcję, rozwija się, bowiem ona zdecydowanie szybciej. Główni bohaterowie stają do walki zdecydowanie częściej, powodując, że film trzyma w napięciu. Oglądaniu filmu emocji dodaje także przepiękna sceneria, krajobrazów Nowej Zelandii, które widza przenoszą w świat baśni.
Film przepełniony jest dużą ilością efektów specjalnych, które w największym nasileniu występują w scenie konfrontacji głównych bohaterów z Smougem, która nie da się ukryć jest najlepszym momentem w filmie.
Opisując odczucia dotyczące filmu nie można zapomnieć o ścieżce dźwiękowej autorstwa Howarda Shore’a, a także piosenki finałowej filmu autorstwa Eda Sheerana.
Filmu tego jednak nie da się opisać słowami, jego po prostu trzeba obejrzeć by poczuć tą magię.

Brak komentarzy »

Jeszcze nie skomentowano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>