The Banner Saga trylogia

Lipiec 30, 2018 by Rozalia

banner-sagaThe Banner Saga to wydana PC, PS4, itd. trylogia turowej RPG osadzonej w fantastycznej krainie, która została mocno zainspirowana mitologią nordycką. Za stworzenie gry odpowiedzialne jest niezależne studio Stoic, które zostało założone przez Arniego Jorgensena, Alexa Thomasa oraz Johna Watsona, czyli twórców mające kluczowe znaczenie przy produkcji Star Wars: The Old Republic.

banner-saga-2Niedawno została wyposzczona ostatnia część trylogii. Jednak zacznijmy od samego początku. Pierwsza część miała swoją premierę w 2014 roku. Fabuła gry obracała się wokół ocalałych dwóch grup: ludzi i olbrzymów, którzy ratując swoje życie przed nadchodzącą zagładą musieli opuścić swoje domy i zjednoczyć siły w walce z nieprzyjacielem. Scenariusz gry opracowany jest w formie opowieści drogi. Animacje są świetne, a muzyka i fabuła genialne. Podejmowanie decyzji ma ogromny wpływ na naszych bohaterów, inne społeczności i na przyszłą fabułę gry. The Banner Saga 2 została wypuszczona dwa lata później od pierwszej części, a więc w 2016 roku. Podobnie jak w pierwszej odsłonie nadal podejmujemy decyzje mające wpływ na całą rozgrywkę. Fajne je to, iż twórcy zaprojektowali drugą część tak by można było w nią spokojnie grać nawet bez znajomości części pierwszej. Ostatnia odsłona sagi została wypuszczona 26 lipca 2018 roku i jak dwie poprzednie dalej umiejscowiona jest w mistycznej krainie o nordyckim powiewie. Tym razem nasi bohaterowie będą musieli stawić czoła nadciągającemu mrokowi i stanąć do ostatecznej bitwy ze złem. Decyzje podejmowane w poprzednich odsłonach oczywiście maja wymierny wpływ na przebieg rozgrywki w części trzeciej, a całość układa się w przepiękną opowieść na długo zapadającą w pamięć.

banner-saga-dodatekJak wygląda mechanika rozgrywki? Jak już wspomnieliśmy na samym początku jest to turowe RPG, które zostało mocno wzbogacone o elementy przygodowe. Nasi bohaterowie wraz z postępami rozgrywki zdobywają doświadczenie stając się coraz silniejsi. Niestety część z nich może zginąć, jednak to bardzo często jest wynikiem podejmowanych przez nas decyzji. W trakcie rozgrywki będziemy spotykać postaci niezależne, które albo będą zlecać nam zadania albo będą mogły się do nas przyłączyć – jeżeli na to pozwolimy. W trakcie rozgrywki ważne jest podtrzymanie odpowiedniego morale oraz żywności na odpowiednim poziomie. Rasa olbrzymów będzie jadła więcej niż ludzie, jednak jest od nich mniej liczna. Każda z postaci charakteryzuje się nico innymi umiejętnościami, których odpowiednie wykorzystanie może w znacznym stopniu ułatwić rozgrywkę w trakcie walki. Jak w klasycznym RPG będziemy mogli ich również wyposażać w odpowiednie przedmioty, które zwiększą statystyki naszych bohaterów. Gra jest piękna, a oprawa wizualna oddaje lekko mroczny klimat, który większości graczy na pewno się spodoba. Grę z czystym sumieniem możemy polecić fanom gier turowych, w szczególności lubujących w tak ostatnio popularnej mitologii nordyckiej.

Brak komentarzy »

Jeszcze nie skomentowano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>