Biomutant

Sierpień 29, 2018 by Rozalia

gra-biomutantW przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się nową grą wydaną przez Szwedzkie studio Experimient 101, a mianowicie Biomutant.  Gra zostanie wydana na PC, PS4 oraz XONE. Czy ten RPG z otartym światem podbije serca graczy? Zapowiedzi wglądają nieźle.

biomutantLudzie, którzy tworzą tę nową grę wcześniej pracowali nad takimi tytułami jak Max Max czy Just Cause. Mają doświadczenie w tworzeniu fajnych tytułów, dlatego tym bardziej czekamy na ukazanie się pełnowartościowego tytułu. O co chodzi w Biomutant? Gra została osadzona w postapokaliptycznym świecie, który nawiedzają klęski żywiołowe. Uniwersum świata zamieszkują w głównej mierze człekokształtne zwierzęta oraz mechaniczne istoty.  Świat nie jest łatwy do życia  – zanieczyszczenia wpływają na Drzewo Życia. Drzewo Życia jest organizmem utrzymującym cały świat w całości.  Gracz ma za zadanie uratować Drzewo Życia. Na świecie występuje sześć plemion. Trzy z nich chcą uratować drzewo, trzy natomiast mają inne plany na rozwój świata. Gracz może na każde z plemion wpływać  poprzez system karmy. Poza tym może sprzymierzyć się z jednym z plemion by wyeliminować inne, pomóc danemu plemieniu w rozwoju i rozroście. Gracz może również bez pomocy plemion zadecydować o losie Drzewa Życia nie mordując przy tym żadnego z plemion.

biomutant-cosplayGra Biomutant to gra akcji z elementami role play. Świat jest otwarty, a grę widzimy z perspektywy trzeciej osoby. Wcielamy się stworzenie przypominające szopa. Bohatera tworzymy od zera, a podczas gry zdobywając doświadczenie możemy naszą postać rozwijać. Rozwój polega na dokonywaniu dość trudnych decyzji między ulepszeniami mechanicznymi, które przybierają postać cyberwszczepów, a mocami, które zapewniają mutacje. Jak to przystało w tego typu grach, dużo czasu spędzimy walcząc z innymi istotami. System potyczek jest nastawiony na zręczność oraz dynamikę. Postać ma do wyboru duży wachlarz broni palnej oraz białej. Do tego możemy korzystać z wielu umiejętności specjalnych. W trakcie rozgrywki może skorzystać z pomocy innych robotów, które pomogą nam w wielu sytuacjach. Swoich towarzyszy możemy również modyfikować podobnie jak samego siebie.  W grze zauważalny jest również mocno ostatnimi czasy system craftingu, który pozwala na modyfikacje broni i ekwipunku. Gra wstępnie została zapowiedziana na lato 2019, dlatego trzymamy kciuku na dotrzymanie słowa szwedzkiego studia.

Brak komentarzy »

Jeszcze nie skomentowano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>