Skaveni

Luty 27, 2018 by Rozalia

skaven-logoSkaveni czyli szczuroludzie coraz częściej pojawiają się w świecie fantasy. Ich popularność przyniosło im uniwersum Warhammera, w którym odgrywają niemałą rolę. Są oni jedną z najliczniejszych ras, jednak nie są w stanie stworzyć realnego zagrożenia dla innych przez swoje wewnętrzne animozje. Kim są te przerośnięte gryzonie? Zapraszamy do naszego artykułu.

skaveni

 

 

Jak już wspomnieliśmy skaveni to rasa o ogromnej populacji jednak niezwykle ze sobą skonfliktowana. Zamieszkują oni podziemny świat, w którym są władcami tuneli. Są one przy tym niezwykle sprytne, ponieważ wiele ras uważa je bardziej za legendę niż prawdziwe stworzenia. Jedną z przyczyn jest to, iż mało kto jest w stanie przeżyć spotkanie ze szczurzymi wojownikami. Nie chodzi tutaj o to, iż są one niepokonane, ale o ich liczebność. Te ogromne szczury osiągają wzrost do 1,8 metra. Pokryte są futrem, nie zakrywającym dłoni, ogona, pyska oraz stóp. Większość jest barwy brązowej i czarnej, chociaż zdarzają się również osobnicy koloru białego czy szarego. Te, które urodziły się w kolorze białym są traktowane z wielką czcią. Uważa się je za pobłogosławione przez Rogatego Szczura (skaveńskie bóstwo) i zajmują lukratywne stanowiska w szczurzej hierarchii. Jedne zostają Szarymi Prorokami, inne są wcielane do oddziałów mających chronić Radę Trzynastu. Czym jest owa rada? To najwyższe zgromadzenie szczurzej nacji. Zasiadają tam skaveni o najwyższych wpływach. Spotykają się one przy prostokątnym stole, a każdy z członków rady ma swoje miejsce, które oznacza jego status i siłę wpływów. Miejsce przy węższym boku jest przeznaczone w sposób symboliczny bogowi Skavenów. Ta konkretna rasa nie należy do nacji odważnych czy bohaterskich. Na porządku dziennym mamy tutaj zabójstwa czy to przy użyciu ostrza czy trucizny. W przypadku zagrożenia wolą uciec niż walczyć, a ich siłę potęguje przewaga liczebna. W związku z powyższym rada często zmienia swój skład co tylko pokazuje z jak bojaźliwą rasą mamy do czynienia.

skavenSkaveni dzielimy na klany. Te największe to Klan Eshin, Moulder, Skryre oraz Pestilens. Pierwszy z nich to klan skrytobójców – panów nocy, używających zatrutych ostrzy. Kolejny to klan na którego pokładzie znajdziemy zmutowane szczury, które nie mają zahamowań jeżeli chodzi o korzystanie ze spaczenia – esencji chaosu. Klan Skryre to inżynierowie tworzący przerażające machiny wojenne, które są śmiertelne dla wrogów co i dla sprzymierzeńców. Ostatnim z wielkie czwórki jest klan siejąc wieczną zarazę, którego jedynym celem jest rozprzestrzenienie wszelkiej maści chorób. Skaveni są niezwykle sprytnymi istotami, a jednostki wybitne są również niezwykle inteligentne. Gdyby nie animozje między nimi już dawno byłyby panami całego świata. Stolica ich „państwa” znajduje się w mieście o nazwie Skavenblight, które znajduje się bagnistej Tilei. Pod każdym z miast tworzą one własne tunele, dzięki którym są wstanie zaatakować niemalże każdy punkt na mapach znanego świata. Ich najcenniejszym minerałem jest spaczeń, który dla innych ras jest dużym zagrożeniem przez swoje właściwości mutogenne. Same szczury wykorzystują je do swojej plugawej magii oraz budowania potężnych maszyn bojowych.

Brak komentarzy »

Jeszcze nie skomentowano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>